Bota

Video/Luftime në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës, tanket ruse në flakë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:40 - 27/02/22 |
Opi Nion

Pasi forcat ruse hynë në Kharkiv, qyteti i dytë më i madh i Ukrainës, BBC raporton për luftime në rrugët e qytetit.

Pamjet e mediave sociale tregojnë disa njësi ruse në qytet. Pamje të tjera tregojnë të paktën dy tanke ruse në flakë në qytet.

Zyrtarët e Kharkiv këtë mëngjes kanë paralajmëruar vendasit që të qëndrojnë në strehimore dhe të mos dalin në  rrugë./Opinion.al

Pas