Bota

FOTO/U gjet mbi trupin e nënës në Gaza,foshnja nxirret gjallë nga rrënojat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:37 - 15/05/21 |
Opi Nion

Prej ditësh konflikti mes Palestinës dhe Izraelit vijon ndërsa deri më tani janë shënuar mbi 100 viktima dhe shumë persona të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Mes viktimave, sipas medave të hujaja bëhet me dije se shumë janë gra dhe fëmijë. Gjatë operacioneve të kërkim shpëtimit nga sulmet e Izraelit, në Gaza është gjetur i gjallë nën rrënojat e një godine të shembur, një foshnje.

Mediat shkruajnë se foshnja është gjetur pranë trupit të nënës së ndjerë. Dhjetë anëtarë të familjes, tetë fëmijë dhe dy gra u vranë kur një ndërtesë trekatëshe u shemb pas një sulmi të Izraelit.

Fotot e mëposhtme janë momentet foshnja sapo është nxjerrë nga rrënojat dhe një infermiere mban në duar të voglin. /Opinion.al

Pas