Rajoni

FOTO/Reshjet e dendura të shiut, shembet muri i Kalasë së Ulqinit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:14 - 10/01/21 |
Semiljana Azizi

Reshjet e dendura të shiut nuk kanë sjellë vetëm përmbytje.

Bëhet me dije se moti i keq ka dëmtuar një nga muret anësore të Kalasë së Ulqinit. Ky është një ndërtim thuajse 2500 vjeçar i cili mbart vlera të larta historike dhe është në mbrojtje të shtetit.

Nga pamjet e siguruara duket se shembje ka marrë ana Perëndimore e murit të Kalasë./Opinion.al

Pas