Kryesore

Foto/Rama dhe Bajram Begaj shtrëngojnë duart në ParlamentBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:54 - 04/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama dhe kandidati për president, Bajram Begaj kanë shtrënguar duart me njëri-tjetrin brenda sallës së Parlamentit.

Ashtu siç mund të shihet edhe në fotot e shkrepura nga LSA, kryeministri Rama është afruar pranë Begajt duke e përshëndetur atë dhe shkrënguar duart.

Në këto momente në Kuvendin e Shqipërisë deputetët po votojnë kandidatin për president Bajram Begajn. Ky i fundit u propozua nga 37 deputetë të PS.

Kujtojmë se PD dhe kreu i saj, Sali Berisha vendosën të bojkotojë këtë proces dhe u largua nga parlamenti para nisjes së procesit./Opinion.al

Pas