Aktualitet

Bajram Begaj votohet nga Kuvendi si president i venditBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:01 - 04/06/22 |
Opi Nion

Kuvendi ka votuar Gjeneral Major Bajram Begajn si president i vendit me 78 vota  pro,  4 kundër dhe 1 abstenim. Në seancë morën pjesë 83 deputetë, ndërkohë që PD u largua nga salla.

Begaj do të marr detyrën më 24 Korrik, kohë kur do të lërë mandatin presidenti aktual Meta.

Pas