Aktualitet

FOTO/Prej 2 ditësh mes flakëve,ky është Arjan Sala që shpëtoi disa persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:07 - 26/03/21 |
Opi Nion

Personi që shihni në fotografi është 33-vjeçari Arjan Sala, i cili mbeti i brenda magazinës ku punonte, teksa ndërtesa u përfshi nga flakët të mërkurën e kësaj jave.

Tashmë prej dy ditësh nuk ka ende asnjë të dhënë për gjendjen e punonjësit të sigurisë.

Siç është bërë e ditur ka qenë i riu që arriti të shpëtonte disa persona kur ra zjarri në magazinën e qendrës tregtare, por vetë mbeti brenda.

Ndërkohë që policia ka sjellë një informacion zyrtar me pak të dhëna, mësohet se Prokuroria ka nisur një hetim për ngjarjen.

Familjarët e punonjësit të sigurisë,Arjan Salaj në lot e dhimbje kërkojnë nga shteti të shpejtohet me kërkimet për gjetjen e tij, teksa pretendojne se zjarrfikëset nuk kanë mjetet e nevojshme për të neutralizuar zjarrin. Gjatë daljeve publike familjarët kanë bërë apel që në vendin e ngjarjes të shkojnë Forcat e ushtrisë me mjete më të specializuara.

Mësohet se Sala është i martuar dhe ka një fëmijë të vogël gjithashtu./Opinion.al

Pas