Bota

Ivanka ikën nga Shtëpia e Bardhë, do të jetë kjo vajza që e zëvendëson?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:06 - 07/11/20 |
Opi Nion

Fitorja e kandidatit demokrat, Joe Biden në zgjedhjet amerikane, do të sjellë largimin nga Shtëpia e Bardhë edhe të Ivanka Trump. Në 4 vitet e qeverisjes së Donald Trump, ajo ka ndjekur nga afër takimet e tij, duke qenë krahu i djathtë i babait të saj si këshilltare.

Por, a do të zvendësohet Ivanka nga Ashley Biden, vajza e Joe Biden? 39-vjeçarja Ashley gjatë gjithë fushatës ka qenë krah të atit duke e mbështetur atë.

Ashley Biden është fëmija i vetëm i Joe Bide nga martesa e tij e dytë me ish-Zonjën e Dytë të ShBA, Jill Biden. Ajo është punonjëse sociale, aktiviste, filantropiste dhe stiliste amerikane.

Pas diplomimit në Universitetin Tulane, ajo u bë drejtoresha ekzekutive e Qendrës Delaware për Drejtësi, një organizatë jofitimprurëse e orientuar drejt reformës në drejtësinë penale. Ashley gjithashtu punoi si punonjëse sociale në Delaware për 15 vjet. Në vitin 2017, ajo themeloi Livelihood, një kompani veshjesh të prodhuara në Amerikë.

Ashley u martua me kirurgun plastik Howard Kerin në 2012./ Opinion.al

 

Pas