Aktualitet

FOTO-GALERI / Përleshje polici-protestues në sheshet e Prishtinës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:23 - 18/11/15 |
b.f

 

PRISHTINE- Dy anëtarë të Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi dhe Zgjim Hyseni, janë arrestuar gjatë protestës së sotme. Gjatë kësaj proteste ka pasur konfrontim mes policisë dhe protestuesve përgjatë shesheve të kryesore të Prishtinës, për të vazhduar deri tek objektet e Universitetit të Prishtinës. Ata shprehen se nuk tërhiqen derisa të lirohet deputetja Donika Kadaj-Bujupi. Siç tregojnë fotot, disa persona janë lënduar në protestë.

protestues-lendime2protesta (1)protestaprotesta8protesta6protesta1protestues-lendime

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas