Kronikë

FOTO/ Detaje nga vrasja në Laç, kush është biznesmeni që u ekzekutua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:46 - 01/06/20 |
Al Do

Mbrëmjen e së shtunës, Laçi u trondit nga një ngjarje kriminale ku për pasojë mbetën të vdekur dy persona.

4 persona me uniforma policie, hyn hotel A&A dhe ekzekutuan biznesmenin Paulin Gjergji Marku dhe Bujar Hasani Lika.

Burime nga grupi hetimit bëjnë të ditur se ekzekutorët derdhën dhjetëra plumba blindshpuese mbi 2 biznesmenët. Në vend, mbeti i vrarë, Lika, një prej njerëzve më të afërt të Ervis Martinajt.

Paulin Gjergji Marku, personi në foton e mëposhtme, u plagos rëndë. 53-vjeçari humbi jetën, më vonë në spitalin e Traumës, pasi nuk mundi t’u mbijetojë plagëve.

Ai njihej më së shumti si pronari i ish-bar Nikolinos në Tiranë, që u shkatërrua vite më parë.

Gjergji zotëron disa kompania si “Antoni New-York”, “Intertronic” apo “Petro Gaz Albania-n”. Hetuesit konfirmuan faktin se janë duke hetuar edhe lidhjet e tij të biznesit me Maltën, si dhe disa konflikte për një pronë në një nga zonat e njohura në Tiranë.  /Opinion.al

Pas