Kryesore

Florian Marku kampion bote, fiton ndaj ukrainasit Prodan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:20 - 25/09/21 |
Opi Nion

Boksieri shqiptar Florian Marku është shpallur kampion bote në Federatën IBF. Ai ka arritur të mposhtë ukrainasin Maksim Prodan ne stradiumin e Totenhemit, pas 10 raundesh të zhvilluara. Në 10 ndeshje, Marku kishte 9 fitore dhe një barazim./Opinion.al

 

Pas