Kronikë

I masakruar me thikë dhe kafkën e thyer, vritet shqiptari në Angli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:31 - 25/09/21 |
Opi Nion

Një 36-vjeçar shqiptar ka humbur jetën pasi është masakruar me thikë dhe sende të forta nga një bashkëkombas. Ngjarja ka ndodhur në Londër, ndërsa bëhet me dije se trupi i pajetë i shqiptarit Ergys Koçi, është gjetur brenda banesës së tij më 21 shtator. Policia vërejti se viktima ishte goditur në kokë, ku ka patur edhe thyerje në pjesën e kafkës.

Policia arrestoi autorin, që është 42-vjeçari Briken Quni, ndërsa ende janë të paqarta shkaqet e vrasjes./Opinion.al

Pas