Sociale

Firmoset udhëzimi, ja kur do të rinisë shkolla


               Publikuar në : 15:58 - 16/07/19 |
el ida

Ministria e Arsimit, Besa Shahini dhe Ministria e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, prej nga varet arsimi profesional, kanë firmosur udhëzimin për vitin e ri shkollor.

Viti i ri shkollor 2019-2020 për sistemin e arsimit parauniversitar në mbarë vendin do të nisë në 16 shtator 2019, ndërsa programi për këtë vit shkollor zgjat deri në 12 qershor./Opinion.al

Pas