Aktualitet

Fier/Dalin pamjet nga spitali, si duket kantieri i ndërtimit në ditën e 57


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:44 - 11/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pasditen e sotme pamje nga kantieri ku është duke u ndërtuar Spitali Rajonal i Fierit.

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Rama publikon pamjet e spitali, i cili është financuar nga qeveria e Turqisë.

Kantieri i Spitalit Rajonal Memorial FIER, Dita 57 LIVE”, shkruan Rama, teksa poston videon, që tregon pamjet e kantierit në ndërtim.

Kujtojmë se ndërtimi i këtij spitali shtrihet në një hapësirë prej 50 000 m2, nga e cila 13.000 m2 i dedikohet godinës që do të jetë me 1 dhe 2 kate./Opinion.al

Pas