Rajoni

Koronavirusi/ 51 viktima dhe 2570 raste të reja në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:13 - 11/03/21 |
Opi Nion

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Greqi. Autoritetet e shëndetësisë helene bëjnë me dije se në 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë 2570 qytetarë.

I lartë mbetet edhe numri i fataliteteve nga virusi i rrezikshëm, ku në 24 orë kanë ndërruar jetë 51 pacientë.

Aktualisht, 506 pacientë ndodhen të intubuar, në gjendje kritike për jetën, ndërsa 1457 pacientë kanë fituar betejën me virusin e rëndë, që nga fillimi i pandemisë.

Në total numri i të infektuarve me Covid-19 në Greqi është 214 661, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 6937.

Pas