Kronikë

Fier/ Arrestohet i riu, i gjenden pajisje për gjenerimin e kriptomonedhave dhe drogëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:04 - 20/10/22 |
Opi Nion

Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia në Fier në kuadër të operacionit policor të koduar “Rrjeti”.

Bëhet me dje se të riut Harald Myftari, gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, iu gjetën lëndë narkotike kanabis të ndarë në doza, gati për shitje, si dhe 435 000 lekë të rinj, të dyshuar të përfituar nga shitja e lëndës narkotike.

Në vijim të operacionit efektivët ushtruan kontroll në banesën e këtij shtetasi, ku u gjetën dhe u sekuestruan pajisje për gjenerimin e kundërligjshëm të kriptomonedhave, një laptop dhe 2 aparate celulare.

Pas