Aktualitet

Felaj Nënkryetare e Kuvendit, përcaktohen drejtuesit e komisioneve nga PS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:15 - 10/09/21 |
Opi Nion

Partia Socialiste ka caktuar emrat për Nënkryetaren e Kuvendit dhe komisionet parlamentare gjatë legjislacionit të ri.

Mësohet se Nënkryetare e Kuvendit do të jetë Ermonela Felaj, ndërsa komisionet janë ndarë si më poshtë:

Ermonela Felaj -Nënkryetare e kuvendit

Klotilda Bushka- Komisioni i ligjeve

Arben pëllumbi – Veprimatitë Prodhuese

Eduart Shalsi- Ekonomia

Mimi Kodheli – Politika e Jashtme

Nasip Naço – Komisioni i Sigurisë

Petro Koçi – Nënkryetar komisioni i mediave

Etilda Gjonaj-Nënkryetare komisioni i integrimit

Klotilda Spahiu- Nënkryetare komisioni i shëndetësisë

Kujtojmë se në komisionet ku mazhoranca përfaqësohet me nënkryetarët, pozicionin e kryetarit e ka opozita./Opinion.al

 

 

 

Pas