Kronikë

Falsifikonte dollarë, policia arreston 46-vjeçarinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:26 - 28/06/22 |
Opi Nion

Policia ka arrestuar një 46-vjeçar i cili akuzohet për veprën penale “Falsifikimi i monedhave”, kryer në bashkëpunim, i dënuar më parë për të njëjtën akuzë.

L.D. dyshohet se është organizatori i kësaj veprimtarie kriminale. Arrestimi i tij u bë në kuadër të fazës së dytë të operacionit të koduar “50 Dollars”.

Në fazën e parë të këtij operacioni ranë në pranga tre persona para dy muajve të cilët hidhnin në treg, në Tiranë dhe në qytetin e Korçës, kartëmonedha të dyshuara të falsifikuara.

Gjatë kontrollit fizik, shtetasit L. D. i është gjetur një sasi e konsiderueshme kartëmonedhash të prerjes 50 dollarë, të dyshuara të falsifikuara, të cilat janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin që ai përdorte./ Opinion.al

Pas