Kryesore

Evi Kokalari largohet nga Shqipëria dhe PD:Puna ime mbaron këtu,do t’i kthehem…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:37 - 29/05/22 |
Opi Nion

Aktivistja Evi Kokalari, mbështetëse e ish-kryeministrit, Sali Berisha ka vendosur të largohet nga Shqipëria dhe si duket nga Partia Demokratike.

Përmes në një postimi në rrjetin social “Facebook”, Kokalari ka uruar kryesinë e re të PD dhe bën të ditur kthimin e saj në SHBA.

“Puna ime në Shqipëri mbaron këtu dhe si e tillë, do ti kthehem jetës time të përditshme në Amerikë, biznesit, politikës dhe miqve”,-shkruan ajo.

Kujtojmë se Kokalari erdhi në Shqipëri në mbështetje të Partisë Demokratike dhe ish-kryeministrit Sali Berisha që në nisje të Foltores nga ky i fundit dhe është shfaqur pothuajse gjithmonë krah tij.

Urime kryesisë së re të PD.

Besoj se shumë janë dakort me mua kur them se puna ime në Shqipëri mbaron këtu dhe si e tillë, do ti kthehem jetës time të përditshme në Amerikë, bisnesit, politikës dhe miqve.

Gjithsesi një gjë nuk ndryshon; fakti që vetëm një PD vërtet konservatore do ta nxjerr Shqipërinë nga moçali i korrupsionit. Një PD e qendrës apo e qendrës së djathtë, do të jetë thjeshtë një vazhdimësi e asaj që kemi njohur dekatën e fundit, dhe do ngelet një parti e pazareve.

Në kundërshtim, një PD e parimeve konservatore do të fokusohet tek populli dhe Shqipëria, dhe jo tek xhepat e saja.

Duke shpresuar për më të mirën,

Suksese të mëtejshme dhe Zoti ju bekoftë të gjithëve”,-shkruan Kokalari./Opinion.al

Pas