Aktualitet

“Është bërë revolucion”, Rama- Sulit: Sistemoje këtë sheshin, është gjynah


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:30 - 18/01/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga kreu i Bashkisë së Kamzës, Rakip Suli, ishte sot në kopshtin “Halit Çoka” në Bathore, i cili pësoi dëmtime nga tërmeti i 26 nëntorit 2019.

Teksa inspektoi punimet, Rama dha dhe disa sugjerime për kryenashkiakun Suli. Ky i fundit i tha kryeministrit se është bërë revolucion me arsimin, ndërsa Rama i kthehu duke i thënë se duhet të rregulloj dhe sheshin që të kompletojë revolucionin.

Pas tërmetit, në Kamëz po ndërtohen 21 pallate të reja, mbi 300 njësi individuale dhe 14 shkolla.

Rakip Suli: Unë do thosha revolucion nga çerdhja kopshti dhe shkollat, Bashkia Kamëz do jetë me standarde të jashtëzakonshme.

Edi Rama: Që të mos i lemë revolucionit asnjë presje, ky sheshi këtu është mirë të sistemohet. Edhe kjo, asfalt këtej! Një sistemim i vogël i këtij sheshit, fol me kompaninë, një gjë e vogël është kjo. Kjo pastrohet, vihen dy shkallë aty bëhet një gjë tamam. Është gjynah! Këtë po ta them unë ty se…./ Opinion.al

Pas