Aktualitet

Emri/ Udhëtonte me armë zjarri, arrestohet në Morinë këngëtarja kosovare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:03 - 19/09/20 |
Al Do

Këngëtarja kosovare, Fjolla Morina është ndaluar në pikën kufitare të Morinës, pasi në makinën e saj i është gjetur armë zjarri.

Gjatë kontrollit të kryer në vijën e dytë, në çantën e dorës Policia Kufitare gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip “Zoraki”, me 23 fishek.

Ndërsa në bagazh të automjetit u gjet një pistolet në dukje e dyshuar lodër çakmak.

Në përfundim të veprimeve hetimore, Specialistët për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve në DVP Kukës, bënë arrestimin në flagrancë të këngëtares Fjolla Morina dhe dy personave që udhëtonin me të F.M., 29 vjeç, banues Bresalc, Kosovë dhe F.S., 29 vjeç, banues për Belgjikë.

Arrestimi i tyre u bë për veprën penale “Trafikimi i armëve dhe i municionit”.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës për veprime të mëtejshme./ Opinion.al

Pas