Aktualitet

Artan Hoxha: Më erdhi fotoja e kokës së kartelit në Ekuador dhe mesazhi…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:59 - 19/09/20 |
Al Do

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar sërish në lidhje me operacionin “Los Blancos” ku u arrestuan dhjetëra anëtarë të kartelit shqiptar të drogës.

Në një postim në Facebook, Hoxha thotë se pas lajmit për shkatërrimin e kartelit, atij i erdhën në llogarinë e tij dy foto.

Në njërën është Dritan (Gramoz) Rexhepi, personi i cili dyshohet se është truri pas kartelit famëkeq të kokainës. Ai ndodhet në burgun e sigurisë së lartë në Kuito të Ekuadorit prej vitit 2014. Thuhet se Rexhepi drejtonte trafikun e drogës nga burgu.

Fotoja e dytë tregon një targë taksie në kryeqytetin e Ekuadorit, “0035 KÇK”. Kjo sipas Hoxhës të sjell në mendje “moton e bërë publike nga kryeministri Rama, “kap ç’a t’kapesh””.

“Uroj qe mesazhi te mos thote, se “eshte kapur ‘tropojani’(Eldi Dizdari) dhe rrjeti i tij, pra vetem njeri nga degezimet e kartelit, por nuk eshte shperbere karteli”… Kampionati vazhdon…”, mbyll statusin e tij Hoxha. /Opinion.al

Pas superoperacionit te zhvilluar ne 10 shtete te Europes dhe te Azise, ku u deklarua me buje se, eshte shkaterruar…

Posted by Artan Hoxha on Saturday, September 19, 2020

 

Pas