Kronikë

EMRI/ Tentoi të vrasë Edison Begajn, arrestohet pas 4 muajsh 36-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:46 - 30/09/21 |
Opi Nion

Është arrestuar pas 4 muajsh Mitri Prifti i cili më 29 Maj të këtij vititentoi të vrasë me armë zjarri Edison Begajn.

Kujtojmë se kjo ngjarje ka ndodhur në fshatin Kaninë të Vlorë.

Deri më tani bëhet me dije se shkak i atentatit dyshohet se u bë një përplasje që kishin pasur Begaj dhe Prifti me njëri tjetrin në zonën e Lungomares në qytetin e Vlorës.

Të dy persona ishin konfliktuar në një lokal në Lungomare dhe më pas Begaj e ka qëlluar Priftin. Për këtë shkak pak ditë më vonë Prifti ka bërë atentatin.

Ndërkohë sjellim në vëmendje se ngjarja ndodhi pranë banesës së Begajt, ku të pranishëm ishin edhe fëmijët e tij, ndërsa autori ishte i veshur si polic.  41-vjeçari mori 4 plumba në gjymtyrët e poshtme të trupit, por mundi të shpëtojë./Opinion.al

Pas