Kronikë

Emri/“Më kanë vrarë babain”, ekzekutohet me shotgan burri në ShkodërBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:05 - 15/06/22 |
Opi Nion

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Shkodër, ku një 75-vjeçar është vrarë me armë zjarri.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Mes të Shkodrës dhe se viktimë e të shtënave ka mbetur Lulash Qepuri 75 vjeç.

75-vjeçari u dërgua në spital në gjendje të rëndë, por ndërroi jetë disa minuta më vonë.

Bëhet e ditur se viktima u qëllua me shotgan, ndërsa nuk ka informacione për autorët e krimit.

Sipas tvklan.al, burime nga Policia e Shkodrës kanë thënë se në sallën operative pati një telefonatë nga një person duke thënë: “Më kanë vrarë babain”.

Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur në një lokal. Në vendngjarje është lënë një armë zjarri dhe dyshohet se është shotgani me të cilin u qëllua 75-vjeçari.

Forca të shumta të policisë lokale dhe të FNSH kanë rrethuar vendngjarjen dhe kanë ngritur pika kontrolli për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit.

Pas