Aktualitet

Emri/ Kërcënoi gjyqtaren, kush është 39-vjeçari i arrestuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:38 - 22/07/21 |
Opi Nion

Është identifikuar personi që u arrestua paraditen e sotme në zonën e “Komunës së Parisit” në Tiranë pasi kërcënoi një gjyqtare.

Ai është Andri Leka, 39-vjeç, i cili është vënë në pranga nga efektivët e komisariatit numër.2.

Sipas policisë, Leka akuzohet për veprën penale “Kanosja e gjyqtarit”.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.2, si rezultat e një pune të mirëorganizuar, tek “Komuna e Parisit” kanë bërë kapjen dhe shoqërimin në ambientet e Komisariatit e shtetasit A. L., 39 vjeç, i shpallur në kërkim  për veprën penale “Kanosja e gjyqtarit”, për veprime të mëtejshme hetimore”, thuhet në njoftim.

Pas