Aktualitet

Emri/ I dënuari në burgun e Drenovës në Korçë kapet me drogëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:48 - 08/12/22 |
Opi Nion

Një sasi drogë është kapur ditën e sotme në burgun e Drenovës. Gjatë kontrolleve, një të dënuari i janë gjetur 6 doza të dyshuara cannabis.

Sipas informacioneve dozat i janë gjetur të dënuarit Kristaq Izet brenda qelisë ku vuan dënimin për veprën penale “vjedhje”.

Policia e burgut ka arritur tja gjejë këtë sasi në gojë, gjatë përpjekjes së të dënuarit për ta fshehur.

Ndërkohë, kanë filluar hetimet nga SHKB e burgjeve për të zbardhur plotësisht ngjarjen dhe se si kjo sasi u gjet brenda këtij institucioni./Opinion.al

Pas