Kronikë

Emri/ Detaje nga atentati në Laç, biznesmeni u ekzekutua në makinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:16 - 10/12/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Laçit. Biznesmeni 55-vjeçar Rakip (Pilot) Rroli është vrarë mëngjesin e sotëm me armë zjarri.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në dalje të qytetit të Laçit në vendin e quajtur Sanxhak. Sipas raportimeve, viktima ka qenë duke udhëtuar me mjetin e tij dhe është qëlluar me armë zjarri.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë rrethuar zonën, po ashtu janë ngritur pika kontrolli dhe në ndihme të policisë vendore janë nisur edhe dy grupe të FNSH./Opinion.al

Pas