Aktualitet

EMRI/Arrestohet 30-vjeçari me 2 mina me telekomandë,do i shiste për 6000 €


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:24 - 17/07/21 |
Opi Nion

Eluar Thaçi, 30-vjeç është vënë në pranga nga policia pasi është kapur me dy mina me telekomandë, të cilat do shiteshin kundrejt çmimit 6000 euro.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në koordinim me strukturat hetimore të DVP Durrës, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative se një shtetas me tendencë kriminale në fushën e prodhimit dhe shitjes së minave me telekomandë po tentonte të shiste mina me telekomandë, kanë organizuar punën dhe në bashkëpunim me patrullat e përgjithshme kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar “Parandalimi”, njofton policia.

Efektivët e Policisë gjatë kontrollit fizik i gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 30-vjeçarit, 2 mina me telekomandë të lidhura me aparat celular, të cilat ky shtetas do i shiste kundrejt shumës 6000 euro.

Në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”./Opinion.al

Pas