Aktualitet

Emrat/ Kush janë të arrestuarit për shitjet online, mes tyre 9 gra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:35 - 11/04/22 |
Opi Nion

Kanë dalë emrat e të arrestuarve lidhur me operacionin e koduar “Faqet Online”, ku në pranga janë vënë 15 persona,  9 prej të cilave gra.

Mësohet se është vendosur masa e sigurisë“Arrest me burg” e lëshua nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tirane për shtetasit: Erisa Ismail,  Klodian Vladi, Erjol Kaftiran,  Jovan Qemeri,  Pranvera Rrapushi, Estenela Kola,  Erta Xhetani, Elona Rexhepi, Arlinda Dalipaj, Gentjan Lleshaj, Jonida Kromidh,  Sara Rizaj, Shkëlqim Pelinku. Behar Bici, Rezarta Gjika.

Mësohet se policia ka shpallur në kërkim edhe 6 persona të tjerë, të cilët akuzohen për veprat penale “Kontrabanda me mallra të tjera”, “Fshehja e të ardhurave”, “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”, dhe “Shkelja e të drejtave të pronësisë industriale”./Opinion.al

Pas