Kronikë

Tapë në timon/35-vjeçarja shkakton aksident dhe rreh policin që do e arrestonte


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:39 - 11/04/22 |
Opi Nion

Një 35-vjeçare është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi teksa ngiste në gjendje të dehur është përplasur me një automjet tjetër dhe ka goditur punonjësit e policisë.

Sipas uniformave blu, në pranga ka rënë shtetasja E.X., 35 vjeçe e cila akuzohet për veprat penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Goditje për shkak të detyrës”.

Mësohet se 35-vjeçarja, duke drejtuar mjetin e saj, në gjendje të dehur, është përplasur me mjetin me drejtuese shtetasen Sh. I., ndërsa gjatë momentit të veprimit të policisë ajo ka goditur punonjësit e Policisë.

U bë arrestimi i E. X., 35 vjeçe, banuese në Tiranë, për veprat penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Goditje për shkak të detyrës”, pasi duke drejtuar mjetin e saj, në gjendje të dehur, është përplasur me mjetin me drejtuese shtetasen Sh. I. Gjatë veprimeve policore, shtetasja E. X. ka goditur punonjësit e Policisë, për shkak të detyrës”,-njofton policia./Opinion.al

Pas