Kronikë

Emrat/Dy oficerët e pezulluar në Elbasan nuk regjistruan personin e shoqëruar dhe…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:11 - 12/09/22 |
Opi Nion

Dy nënkomisarë të Drejtorisë së Policisë së Elbasanit u pezulluan nga detyra me vendim të Autoritetit të Mbikëqyrjes Policore.

Mësohet se dy nënkomisarët e pezulluar Ulian Shpataraku dhe Sovjona Kapllanaj, kanë shpërdoruar detyrën pas shoqërimit në komisariat të shtetasit Endri Filjas, i cili ka qenë i shpallur në kërkim nga policia.

Dy punonjësit e policisë pasi e kanë shoqëruar Endri Filja i kanë marrë dëshminë, por nuk e kanë njoftuar Prokurorinë, e cila kishte dosjen e këtij personi të kërkuar.

Oficerët nuk e kishin regjistruar shtetasin Endri Filja as në regjistrin e personave që hyjnë në Drejtorinë e Policisë dhe as në regjistrin e të shoqëruarve.

Pas