InstaBIZ

Elvana Gjata në kërkim, por motra e saj rikthehet në Tiranë për këtë arsye


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:09 - 13/10/18 |
b.f

Këngëtarja Elvana Gjata vijon të jetë në kërkim nga policia shqiptare për ngjarjen e 4 tetorit, ku një person mbeti i vdekur dhe dy të tjerë të plagosur, ndërkohë që arsyet e konfliktit nuk janë zbardhur ende nga autoritetet.

Burimet mediatike raportojnë se Elvana ndodhet në Gjermani, shtet ku prej vitesh jeton motra e saj më e madhe, Migena Gjata.

Por ndërkohë që Elvana mbetet në kërkim, ‘Panorama’ shkruan se Migena ka vendosur të rikthehet në Tiranë për një ngjarje të rëndësishme. Ajo është këngëtare e muzikës operistike dhe për këtë arsye do të jetë në kryeqytetin shqiptar ku do të zhvillojë një koncert në Pallatin e Kongreseve. Ky është koncerti i dytë që Migena Gjata zhvillon në Tiranë brenda një viti.

Historia ku është përfshirë e motra nuk ka ndikuar te Migena për të ndryshuar agjendën e saj. Ndërsa Elvana do të vijojë të mbetet në kërkim për të dhënë dëshminë e saj për ngjarjen tragjike ku është përfshirë i fejuari i saj, Ervin Mata.

 

Pas