Kryesore

Dokumentet/ Salianji-Ballës: Lidhjet e krimit nuk i fshin me fotomontazh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:32 - 13/10/18 |
b.f

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, të shtunën, i është përgjigjur sërish kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla për lidhjet e këtij të fundit me krimin.

Përmes një shënimi në Facebook, Salianji shkruan se harrojeni të fshihni gjurmët, pasi jeni të lidhur aq shumë me krimin sa s’ka departament, prokurori e gjykatë që ju shpëton.

Deputeti demokrat, publikon datat dhe oraret, ku kreu i grupit parlamentar të PS-së, Balla ka udhëtuar me charter jashtë vendit. Më tej, Salianji i kërkon deputetit socialist të tregojë arsyen e udhëtimit prej 25 herësh jashtë vendit me personin e dënuar për trafik droge në Itali, shtetasin Edmond Bego.

Shënimi i plotë: 

Harrojeni! Keni gjurmë kudo. Jeni aq të lidhur me krimin sa ska department, prokurori e gjykatë që ju shpëton!

E meqënëse tashmë jeni faktuar si mashtruesa, që përdrorni edhe fotomontazhin dhe kallamin e peshkut për të mbuluar lidhjet me krimin, kujtohu njëherë Taulant, në këto data dhe në këtë orare, ke qenë për peshk, apo në udhëtime jashtë shtetit me CHARTER?

07.09.2013, ora 11.54

08.12.2014, ora 12.23

26.12.2014, ora 08.54

26.12.2014, ora 16.31

28.11.2016, ora 21.18

10.10.2016, ora 23.39

06.09.2016, ora 13.12

28.11.2016, ora 10.34

10.10.2016, ora 06.36

23.10.2017, ora 12.42

24.10.2017, ora 22.25

19.03.2018, ora 17.42

20.03.2018, ora 18.07

26.04.2018, ora 17.43

Dokumentet e ALBCONTROL tregojnë që shtetasi Taulant Balla, me dokumentin identifikues me nr. DB 11597xx-AL dhe nr. DC66547xx-AL, ka qenë në udhëtime me CHARTER!

Sna the gje, po me trafikantin e denuar te droges Edmond Bego, pse ke udhetuar 25 here jashte vendit?

Të fala Departamentit të Shpifsave ne PS!

 

Pas