InstaBIZ

Elton John anulon koncertin, bën të ditur se…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:08 - 17/02/20 |
xhu lia

Këngëtari i njohur britanik Elton John ka ndërprerë koncertin e planifikuar gjatë turnout të tij në Auckland, Zelandë e Re gjatë së dielës. Ai ka trguar se arsyeja se përse e ka ndërprerë koncertin ishte sepse është diagnostikuar me pneumoni.

Këtë lajm ai e bëri të ditur përmes një postimi në Instagram ku i kërkonte ndjesë fansave të tij dhe gjithashtu I falenderoi për mbështetjen.

“Dua të falënderoj të gjithë ata që morën pjesë në koncertin #EltonFareëellTour në Auckland. Unë u diagnostikova me pneumoni më herët sot, por isha i vendosur për t’ju dhënë shfaqjen më të mirë njerëzore të mundshme. Unë luajta dhe këndova me zemër, derisa zëri im nuk mund të këndonte më. Jam i zhgënjyer, i mërzitur thellë dhe kërkoj ndjesë. Unë dhashë atë që kisha. Faleminderit shumë për mbështetjen tuaj të jashtëzakonshme dhe gjithë dashurinë që më treguat gjatë performancës sonte”,-përfundoi John postimin e tij./Opinion.al/

Pas