Aktualitet

Arrestohet ish-punonjësja e postës në Fier, ishte në kërkim për…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:36 - 17/02/20 |
xhu lia

Një ish-punonjëse poste në Fier e cila ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhje duke shpërdorur detyrën” është kapur dhe ndaluar nga blutë. Në prangat e policisë ka rënë 30-vjeçarja A.E.

Për të ishte caktuar masa “Arrest me burg” në datën 14 Shkurt për veprën penale “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”. Që prej periudhës janar 2019 deri në shtator 2019, duke qenë punonjëse në zyrën postare Levan, dyshohet se 30-vjeçarja ka përvetësuar 2 milion lekë të reja nga mbledhja e pagesave të dritave dhe ujit nga qytetarët.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme proceduriale./Opinion.al/

Pas