Kronikë

Elbasan/ Pas Lulzim Bitrit ndërron jetë tek Trauma dhe Ardian Çollaku


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:01 - 05/10/21 |
Opi Nion

Ka humbur jetë ditën e sotme Ardian Subashi Çollaku  pasi është plagosur një natë më parë në Elbasan.

Kujtojmë që në këtë ngjarje i vdekur ka mbetur Lulzim Bitri, teksa  Ardian Subashi Çollaku   pësojë vdekje klinike në spitalin e Elbasanit dhe u nis me urgjencë për trajtim më të specializuar derjt Spitalit të Traumës.

Bitri dhe Çollaku, u ekzekutuan me të paktën 15 plumba në afërsi të një karburanti në hyrje të qytetit të Elbasanit. Teksa jo shumë metra larg vendit të krimit, në zonën e Metalurgjikut, policia gjeti një makinë tip “Volvo” duke u djegur, e cila besohet se i përket autorëve.

Deri më tani autoritetet policore kanë sekuestruar kamerat e sigurisë në të gjithë perimetrin ku mendohet të kenë kaluar autorët, me qëllim identifikimin dhe kapjen e tyre./Opinion.al

Pas