Kronikë

E zhdukur prej 1 muaji/17-vjeçarja gjendet në shtëpinë e djalit që shiste drogë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:48 - 22/11/21 |
Opi Nion

Policia e Durrësit ka arritur të gjej 17-vjeçaren që ishte larguar nga banesa rreth një muaj më parë. Sipas informacioneve të dhëna nga uniformat blu, adoleshentja është gjetur në banesën e një 24-vjeçari.

Policia ka arrestuar 24-vjeçarin, të cilit në banesën e marrë me qira iu gjet lëndë narkotike dhe dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me të miturën.

Gjatë kontrollit të ushtruar në zonën e plazhit, në një banesë të marrë me qira nga shtetasi Sh. F., 24 vjeç, banues në Durrës, shërbimet e Policisë kanë gjetur të strehuar 17-vjeçaren që ishte larguar nga banesa.

Po gjatë kontrollit në këtë banesë, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar rreth 400 gramë lëndë narkotike cannabis sativa, të cilën ky shtetas e shiste me doza në zonën e plazhit në Durrës.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se ky shtetas ka kryer marrëdhënie seksuale me 17-vjeçaren.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i 24-vjecarit Sh. F. dhe materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme”-njofton policia.

Pas