Kryesore

E quajtën kriminel e mafioz, Rama: Do i kërkoj Nikollës që çdo deputet që përdor akuza…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:02 - 22/12/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në Kuvendi se do ti kërkojë me letër kryetares së Kuvendit që për secilin deputet që përdor etiketime apo akuza që nuk i fakton të dalë përpara komisionit.

Sipas Ramës nëse ka informacione që nuk i ndan dot me publikun, një deputet i caktuar, duhet që para komisionit të faktojë ato që thotë në mënyrë që mos të përjashtohet.

‘Dua tu them se në radhë të parë, unë nuk jam prej beton. Jam prej mishi dhe prej kockash. Kryeministër as nuk kam lindur dhe as nuk do të vdes. Është një periudhë e kohës sime që do bëj këtë detyrë. Fjalën mafioz hajdut duhet të marrin statusin e qytetarisë që gjithë pranuar. Mbasi ja thua njeriut këto fjalë. Kur njeriu thotë më jep provën për ato që thua. Një palaço mund të marrë përsipër të vërë fytyrën zërin e vet për spektakël. Unë nuk kam nisur asnjë sherr. Një palaço është një palaço. Është disko që unë e ndjeva për detyrë ndaj djalit tim që nesër pasnesër të di mendimin tim për këto sikur janë bukë e përditshme. Të përsërisësh tjetrit vetëm se e ke kundërshtar politik, si kriminel mafioz, kjo është e padurueshëm kjo nuk mund të durohet më.  Do i kërkoj me shkrim kryeparlamentares të dërgoj përpara Komisionit secilin deputet që përdor etiketime apo akuza që nuk i fakton dot. Nëse ka informacione që nuk i ndan dot me publikun duhet ti ndaj atje te komisioni që mos të përjashtohet. Ju sapo thatë gjithçka që ishte kriminale ndaj meje. Çfarë mendojnë të rinjtë kur i mendojnë këto. Duhet të jepni fakte. Açka ju nuk keni sit ë keni probleme me SPAK-un, se ju jeni shkrimtare. Nëse SPAK ka nën hetim çështje që lidhen me këtë shumicë, kjo do të thotë se në Shqipëri nuk jemi në një regjim apo në një pushtet absolut, por funksionon drejtësia. Një forcë politike që qeveris të ketë në të njëjtën kohë person që merren në hetim. Ky është normaliteti i një shteti. Arsyeja pse ndodhi kaq vonë u desh që ne të vinim këtu.’- u shpreh Rama.

Pas