Aktualitet

E mbështet Majlinda Bregun për presidente? Përgjigjet kreu i PD, Sali BerishaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:39 - 03/06/22 |
Opi Nion

Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së kryesisë, kreu i PD, Sali Berisha është pyetur nga gazetarët nëse do e mbështesë kandidaturën e Majlinda Bregut për Presidente të Republikës.

Berisha është përgjigjur duke thënë që të mos e pyesin për atë që ai e quan farsë presidenciale.

“Më pyet për PD, mos më pyet për farsën elektorale presidenciale. Ajo është figurë e respektuar e PD. Tani është në fushën e politikës dhe diplomacisë.”, tha Berisha.

Pas