Te Fundit

E kërcënuan me sqepar, si ndodhi grabitja te rruga e Kavajës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:03 - 04/05/21 |
Opi Nion

Një 55-vjeçar ka rënë pre e grabitësve ditën e sotme në kryeqytet. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:05, në rrugën e “Kavajës”, ku 2 persona pasi kanë goditur me sende të forta i kanë marrë një shumë të konsiderueshme parash 55-vjeçarit, të cilat po i transportonte me motor te një pike valute.

News 24 raporton gjithashtu se autorët kanë qenë të maskuar dhe e kanë kërcënuar punonjësin  55-vjeçar Qani Zili me sqepar, e kanë dhunuar dhe i kanë grabitur shumën e parave të pikës valutore. 

Autorët ishin me motor gjithashtu, të cilët pas grabitjes braktisën motomjetin dhe u larguan në këmbë nëpër rrugica./Opinion.al

Pas