Kryesore

E fundit/ Shtyrja e hetimeve, Tahiri: Gjykata vendosi në favorin tim


               Publikuar në : 14:47 - 11/02/19 |
b.f

Ka përfunduar poak minuta më parë seanca në Gjykatën e Krimeve të Rënda, aty ku Saimir Tahiri kishte apeluar vendimin e prokurorëve te çështjes së tij, për të mos shtyrë më tej afatin e hetimeve.

Gjatë daljes nga Krimet e Rënda, Tahiri tha se “Gjykata pranoi kërkesën time”, duke lënë të kuptohej se nuk do të ketë shtyrje të hetimeve ndaj tij dhe për pasojë, mbylljen e hetimeve.

I pyetur nëse do ti rikthehet politikës, Tahiri u përgjigj “se ka kohë për të gjitha”

“Akuza të padrejta dhe skandaloze ndaj meje. I falënderoj të gjithë pa masë që më kanë treguar që ia vlen të presësh për atë ditë që vjen drejtësia. Për mua ka rëndësi drejtësia dhe që kësaj maratone t’i shkojmë më në fund drejt finishit”, tha Tahiri për mediat.Dl

 

 

Pas