Bota

E frikshme në Spanjë, 769 viktima në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:41 - 27/03/20 |
el ida

Vijon bilanci dramatik në Spanjë.

Autoritetet vendase raportuan se në 24 orët e fundit 769 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, dhe si rezultat, numri total i viktimave ka shkuar 4858.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë gjithashtu të ditur se numri i rasteve të reja të konfirmuara në ditën e fundit ishte mbi 4500, duke e çuar numrin total të të infektuarve në vend në mbi 64000.

Prej tyre, mbi 4100 janë në terapi intensive, ndërsa mbi 9000 persona janë shëruar, sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë.

Qeveria pritet të mblidhet këtë të premte për të vendosur mbi shtyrjen e gjendjes së jashtëzakonshme deri në 11 prill, një përpjekje për të frenuar përshkallëzimin e mëtejshëm të situatës./Opinion.al

Pas