Bota

Covid-19/Humb jetën 16-vjeçarja franceze,familja:Nuk kishte asnjë sëmundje


               Publikuar në : 12:53 - 27/03/20 |
el ida

Pavarsisht faktit se të moshuarit janë më të rrezikuarit nga koronavirusi, duket se ai nuk kursen askënd. Kështu, France 24, raporton se virusi i rrezikshëm i ka marrë jetën një vajze 16-vjecare, të quajtur Julie.

Ajo është pacientja e parë e mitur që vdes nga kjo sëmundje në Francë.

“Duhet të ndalim së besuari se kjo sëmundje prek vetëm të moshuarit. Askush nuk është i paprekshëm nga ky virus”, shkruajti në një postim në Twitter motra e madhe e të ndjerës, Manon.

Julie kishte shfaqur një kollë të lehtë javën e kaluar, por shëndeti i saj u përkeqësua këtë fundjavë. Të hënën ajo u dërgua në spital pasi pati probleme me frymëmarrjen.

Familja e adoleshentes thanë se ajo nuk kishte sëmundje të tjera dhe iu bënë apel njerëzve të qëndrojnë në shtëpi./Opinion.al

Pas