InstaBIZ

E dhimbshme/ Si nëna e aktores së njohur vrau babain në sy të saj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:17 - 23/10/18 |
b.f

Në rubrikën e emisionit “ IN Traffic” në IN Radio 105.7, “ Positive Vibes” ishte përzgjedhur aktorja hollivudiane, Charlize Theron.

Nëse nuk e dinit, ajo është një nga aktoret më të mira në Hollivud, por jeta e saj ka qenë një luftë që nga mosha e re.

E lindur në Afrikën e Jugut, babai i saj Charles Theron ishte një alkoolist abuziv, i cili do të terrorizonte vajzën dhe nënën e saj, Gerda Maritz.

Në vitin 1991, kur Charlize ishte vetëm 15- vjeçe, ajo u fsheh me nënën e saj në kuzhinë, pasi i ati i saj i dehur dhe vëllai i tij ishin duke u zënë.

Nëna e Charlize pastaj nxori një armë gjahu dhe për të mbrojtur vajzën e saj e qëlloi të shoqin dhe plagosi rëndë vëllain e tij, por ai mbijetoi.

Policia e Afrikës së Jugut vendosi se vrasja ishte në vetëmbrojtje dhe nuk u ndërmor asnjë veprim i mëtejshëm.

Në vitin 2015, Charlize luajti në Dark Places, një film rreth një gruaje të re që dëshmon vrasjet brutale të familjes së saj si fëmijë.

Ajo solli përvojën e saj të jetës për rolin. Sot, sipas intv.al renditet ndër aktoret hollivudiane më të suksesshme.
Një histori suksesi që ja vlen për t’u marrë shembull.

Pas