-Jetë dhe Stil

I bën shefi juaj këto 3 gjëra? Lum si ju!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:39 - 23/10/18 |
b.f

Kur bëhet fjalë për të diskutuar rreth shefave, nuk janë të shumtë rastet ku ai lavdërohet.

Menjëherë të vjen në mendje përgjegjshmëria e punës, produktiviteti dhe orari. Sipas intv.al duhet të marrim edhe anën pozitive, pasi detyra e tij nuk është aq e lehtë sa duket. Nëse shefi juaj bën këto 3 gjëra me siguri është i mirë:

1. Ju motivon

Nëse ai ka cilësi të larta komunikimi dhe profesionalizmi me siguri keni të bëni me një shef të mirë. Motivimi i punonjësit është një ndër gjërat më të mira që mund të bëjë një shef. Ai mund të jua japë me mënyra të ndryshme, por me rëndësi është që nuk e harron këtë gjë.

2. Komunikim të mirë

Sipas intv.al nëse e ka të mirë komunikimin dhe shpeshherë i sqaron gjërat në lidhje me punën keni të bëni me nje shef të mirë. Zgjidhja e problemeve nëpërmjet kësaj mënyre është një ndër vetitë e tij më të mira. Nuk ju fajëson, por përpiqet të gjëjë mënyrën e duhur për të ecur përpara në punë.

3. Ju beson

Shefat që i besojnë punonjësit e tyre janë të aftë ta menaxhojnë punën shumë mirë. Ata nuk nuk ju stresojnë dhe krijojnë një atmosferë pozitive në vendin e punës. Nëse ju i shprehni diçka që ju shqetëson, ata nuk dyshojnë direkt por ju japin ndjesinë që po ju besojnë. Sipas intv.al mënyra e tyre e sjelljes ndaj punonjësit e bën punën më shumë të organzuar.

Pas