Aktualitet

E denoncoi në 2019/Berisha për drejtorin e Ujësjellësit: Akuzohet për 40 vjedhje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:26 - 07/05/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pasi Policia e Lezhës ka arrestuar sot drejtorin e Ujësjellësit të Kurbinit, Alfred Prodani.

41-vjeçari Prodani ishte nenociar nga Berisha që në vitin 2019. Sipas ish-kryeministrit, Prodani ishte një nga hajdutët që vodhën të shtëpisë së yllit të Real Madridit, Karim Benzema.

Ndërsa sot, Berisha ka reaguan në një postim në rrjetin social “Facebook”, ku shkruan se administrata e qeverisë së Ramës është e mbushur me hajdutë e kriminelë.

Sipas ish-kryeministrit, Alfred Prodani është arrestuar për 40 vjedhje.

“Alfred Prodani, drejtori i Ujësjellësit Laç arrestohet për 40 vjedhje e grabitje me dhunë dhe ekstradohet në Spanjë. Me dt 12.11. 2019 qytetari dixhital e denoncoi atë.

Këtu me poshtë keni kroniken e atij denoncimi dhe mesazhin e sotëm të një qytetari dixhital!

“Dua te them diçka ec ta besh mediatike ce Drejtori I ujësjellësit te Laçit, Alfred Prodani asht arrestuar sot ne ore 10 te paradites nga Interpoli per vjedhje grabitje me dhun ne Spain ai ndodhe para burgumit ne tiran pritet te ekstradohet natën e mir zoti te rujt”,-shkruan Berisha./Opinion.al

Pas