Kronikë

Dyshohet për vetëhelmim/19-vjeçarja ndërron jetë, rëndë bashkëshorti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:28 - 13/12/19 |
xhu lia

Një 19-vjeçare është gjetur pa jetë në Librazhd, ndërsa bashkëshorti i saj në gjendje të rëndë shëndetësore në shtëpinë e tyre.

19-vjeçarja Rezarta Hajdari është shfaqur pa shenja jete në spital, ndërsa bashkëshorti i saj 27-vjeçari me iniciale Olti Hajdari ndodhet në gjendje të rëndë.

Çifti kishte vetëm 5 ditë që ishin lidhur në martesë, ndërkohë që sipas hetimeve paraprake, dyshohet të jenë vetëhelmuar.

Njoftimi paraprak i policisë:

Në Spitalin e Librazhdit ka shkuar pa shenja jete shtetasja R.H., rreth 19 vjeçe, si dhe bashkëshorti i saj shtetasi O.H., 27 vjeç, në gjendje të rëndë shëndetsore dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, banues në fshatin Xhyrë , Librazhd, pasi dyshohet se janë vetëhelmuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Pas