Rajoni

Dyfishohen rastet e reja me COVID në Kosovë, vetëm 1 humbje jete


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:21 - 04/08/21 |
Opi Nion

Janë dyfishuar rastet me COVID-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit.

Vendi është në alarm pasi janë regjistruar 221 të infektuar nga COVID-19. Nga autoritetet mjekësore njoftohet se kjo shifër është dyfish më e lartë se një ditë më parë.

Po ashtu 1 pacient ka humbur jetën nga COVID-19. Vaksinimi në Kosovë po vijon intensivisht, por duket se varianti Delta po sjell një valë të re infektimesh teksa dhe rastet aktive po rriten./Opinion.al

Pas