Aktualitet

Dy vite burg për Adriatik Llallën, reagon Kim: Askush nuk është mbi ligjin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:56 - 22/09/21 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA në vend Yuri Kim ka reaguar për vendimin e marr ditën e sotme nga Apeli i GJKKO për ish-kryeprokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla.

Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, Yuri Kim shkuan se kjo është një gjë e mirë dhe tregon se drejtësia po punon. Teksa ambasadorja ndër të tjera shton se askush nuk është mbi ligjin dhe i nxit prokurorët të vijojnë punën kundër korrupsionit.

” Është mirë të shihet që drejtësia po punon kundër zyrtarëve të korruptuar. Prokurorët duhet të vazhdojnë të ndërmarrin veprime kundër zyrtarëve – pa marrë parasysh sa të lartë apo të fuqishëm – të cilët keqpërdorin pozitën e tyre për t’u pasuruar. Askush nuk është mbi ligjin.’- shkruan Kim.

Pas