Aktualitet

Dy shqiptarë vriten në Siri, luftonin për ISIS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:34 - 28/10/15 |
b.f

Dy vëllezër kosovarë kanë mbetur të vrarë nga luftimet në Siri. Valon dhe dhe Hashim Aliu, përkatësisht 23 dhe 27 vjeç kanë qenë luftëtarë të ISIS nga janari i këtij viti. Lajmin e konfirmon gazeta “Expres” në Kosovë, pas kontaktit me familjarët e viktimave. “Po, para një jave na ka ardhur lajmi se ata janë vrarë atje”, ka deklaruar nëna e dy djemve për gazetën. Familjarët kanë treguar se dy djemtë janë larguar nga shtëpia në janar dhe nuk dinin asgjë për destinacionin e tyre. Trupat e pajetë të vëllezërve janë varrosur në Siri.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas