Aktualitet

Michel Platini, në listë për kreun e FIFA-as. Shpallen 7 kandidatëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:08 - 28/10/15 |
b.f

Shtatë kandidatë do të garojnë për kreun e Federatës Ndërkombëtare të Futbollit, më 26 shkurt të vitit të ardhshëm. Kandidatët janë: Prince Ali bin al-Hussein, Musa Bility, Jerome Champagne, Gianni Infantino, Michel Platini, Sheikh Salman bin Ebrahim al-Khalifa dhe Tokyo Sexwale. Ish-futbollisti David Nakhid nuk u përfshi në listë, pavarësisht se ai kishte deklaruar që e kishte hedhur kandidaturën e tij. Zgjedhjet do të mbahen për të zëvendësuar 79-vjecarin Sepp Blatter, i cili është duke u hetuar për një skandal korruptiv.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas